Yabancı Bakıcı SGK İşlemleri Nasıl Yaptırılır | SGK Primleri Nasıl Ödenir?

You may also like...

6 Responses

 1. ZK says:

  Merhaba Beyza hn,
  sayfanızdan cok faydalandım ellerinize saglık, fakat basıma gelen olayı sizinle paylasmak istedim belki bir ek yaparsınız. 15 mart da calışma iznine basvurdum. 27 mart da calışma izni cıktıgına dair e mail geldi. Calışma izni kartı 31 mart cuma ogleden sonra PTT kargo tarafından eve geldi. Takip eden ilk pazartesi SGK ya ise giriş bildirgesini vermeye gittim. ise giriş tarihi olarak calışma izni üzerinde yazan tarih yani 23 mart olarak yazmalısınız dediler fakat arada ay degiştigi icin bana 1 asgari ücret tutarında 1700 küsür lira idari para cezası uygulanacagını belirttiler. Size gelen e mail ile SGK basvurusu yapabilirdiniz kartın gelmesini beklemenize gerek yoktu dediler. Itiraz dilekcesi yazdım ama malesef pek umudum yok. Sizin yazınız gercekten cok acıklayıcı ve bircok anlamda işimi kolaylastırdı ama baskalarının aynı hataya düşmemesi icin isterseniz bir dip not düşün. Insan gercekten isyan etmeden edemiyor, herşeyi yasal ve dürüstce yaptıgımızda malesef yine cezalandırılıyoruz sistem tarafından. sevgiler selamlar. Zeynep

 2. Beyza Doyduk says:

  Merhaba Zeynep Hanım. Öncelikle okuduğunuz ve katkı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Size söyledikleri, email ile başvuru yapabilirsiniz bilgisi biraz ilginç. Çünkü ben emaili alır almaz gitmiştim, ve bana başvuru yapabilmem için, mavi kartın fotokopisinin gerektiğini ve başvuruyu bakıcı ile beraber imzalamamız gerektiğini söylemişlerdi. Bu bağlamda kendi içinde çelişen bir sistemleri var. Size tamamen katılıyorum, bazı şeyleri doğru yapmaya çalıştığımız halde cezalandırılıyoruz, ve hukuksuz eleman çalıştıranlar ise ödüllendiriliyorlar. Umarım sorunsuz bir şekilde bu süreci atlatırsınız. Beni de buradan bilgilendirirseniz, başkalarına örnek olması açısından yazıyı güncelleriz. Sevgiler, Beyza

 3. esin says:

  merhaba Beyza hanım,

  yazdıklarınız gerçekten yol gösterici oldu. Prim ödemesini nasıl yapacağım diye ssk sayfasında kaybolmuşken sizin yazınıza rastladım ve tıkır tıkır hallettim bütün işlemleri. Size de teşekkür etmeden geçmek istemedim.

  İyi ki yazmışsınız 🙂

 4. Ilknur Ustuner says:

  Merhaba,

  İş bankası Online şubeden prim ödemeye çalışıyorum. İlk defa yapacağım ama hangi tipi seçeceğimi ne bilgi gireceğimi bilemedim, yardımcı olma sansınız var mı hatırlıyorsanız?

  • beyzadoyduk says:

   Merhaba, sgk prim borcu ödemeye basıp, ek 9 on günden fazlayı seçiyordum. Tc kimlik numaramı girince çıkıyordu ödeyeceğim miktar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *